2
ČAFC Praha
Branka: Ottmar, Sobotka

Video ze zápasu

Do zápasu jsme vstoupili aktivně. Snažili jsme se hrát kombinačně a docela se nám to dařilo. Míša Sobotka (Sob) trápil soupeře po levé lajně
a v 6 minutě se dostal na hranici malého vápna, nahrál balón pod sebe
a Elda nekompromisně zavěsil. 1:0. O deset minut později totožná situace, ale tentokrát to vzal Sob na sebe a chladnokrevně zakončil. Tempo ze začátku zápasu trochu opadlo a hra se vyrovnala. Dál jsme se tlačili do zakončení, ale žádný z pokusů se nepodařilo proměnit. A tak zde platilo otřepané „nedáš dostaneš“ a „když nevíš co s míčem, tak vystřel“ …. soupeř se dostal k míči a asi z 25 metrů nakopl míč na naši bránu a balon zapadl pod břevno dobíhajícího Filipa.  Soupeři se podařilo do poločasu vyrovnat, když po autu hostí byl soupeř o vteřinku rychlejší než náš obránce a podařilo se mu poslat nákop přes celé vápno, kde námi zapomenutý útočník měl snadnou práci a zakončil do prázdné branky.

Začátek druhé půle nám nevyšel podle představ a soupeř nás zatlačil na naši půlku. Sice jsme si pár šancí ještě vypracovali, ale nedařilo se nám
v koncovce. V 70 minutě se opakovala situace z prvního poločasu, když jsme inkasovali opět brankou ze 30 metrů, když soupeř nakopl balón na naši branku a ten přeletěl Filipa, který se nestihl vrátit do brány včas. Vrhli jsme se do útoku, abychom nepříznivý výsledek zvrátili. Po trestném kopu asi ze 30 metrů míjí Pítý těsně branku, po dalším trestném kopu z hranice šestnáctky Hofík obstřeluje zeď, brankář s námahou vyráží jen před sebe a dobíhající Sob doráží balon do branky. Naši radost ale kazí píšťalka a praporek rozhodčího, když gól neuznává pro údajný ofsajd. Z našeho pohledu nespravedlivě, ale rozhodčí stál, kde měl, takže to viděl určitě lépe než my. V posledních vteřinách kopeme roh, na který si dobře naskočil Pítý, ale bohužel trefuje gólmana někam do hlavy. Balón ve skrumáži poskakuje jako horký brambor, odráží se k Jéžovi, ale jeho zakončení řeší odkopem obránce a je konec zápasu. Bohužel prohráváme utkání, kterému by minimálně slušela remíza.

Musím kluky pochválit za přístup k zápasu, za nasazení a neutuchající výru dotáhnout zápas do vítězného konce, i když někdy ani to nestačí. Bylo vidět že fotbal hrát umíme, i když nás čeká ještě spousta práce. Další věcí (podle mého mínění), která nám brání v lepších výsledcích je, že víc jak polovina základní jedenáctky nastupuje ještě za U15 (a do konce sezony se to nezmění) a potom nám v závěru zápasu docházejí síly.  Takže kluci mají můj velký respekt.                                                                                          ψ ČERT