:
0
FC Spartak Rychnov nad Kněžnou

Začátek zápasu jako z pohádky. Pohádka o Vaškovi.

Už ve 4. min jsme odkryli naší zbraň a to dlouhý aut do vápna zahrávaný Hruškou. Následoval vyhraný souboj s brankářem hostů, po kterém se dobře zorientoval Fíďa, který prudkou střelou trefil obránce, který si dal vlastní branku, 1:0.

V ranních hodinách se mi omluvili 4 hráči (Fary, Jandík, Janča, Holík) a začalo telefonování o hráče – Havrda nemohl, a tak jsem volal Réďovi, který hrál v sobotu dobře. Moc jsem nevěřil tomu, že nás posílí. Jeho víkendové aktivity jsou většinou náročné!!! Nakonec dobrá zpráva a Réďa dorazil. A velkou měrou se podílel na vítězství.

V 6. min zahrával trestňák na zadní tyč, nabíhající Hruška zmátl gólmana, a tak se Rederer zapsal do listiny střelců, 2:0. Šok pro hosty!!! Rychnov ohrozil naši branku dvakrát a to Noskem a Zajíčkem. Ve 36. min po pěkné kombinaci na trase Krykorka, Rederer se nádherně trefil Vašek Schober, 3:0. Konečně se trefil a od teď se mu bude lépe dýchat. To samé platí i tátovi Vaška, který to těžko nesl. A tak poločas výhra, 3:0.

V druhém poločase jsme chtěli pokračovat ve stejném tempu a nedat Rychnovu příležitost na snížení. A to se povedlo. Vše z naší strany završil kapitán Krykorka, který dal průnikovou nahrávku po zemi na Vaška, který chladnokrevně zakončil, 4:0. Rychnov opět zahrozil Zajíčkem, ale Miky se vytáhl a dvě střely Zajíčka bravurně vychytal. Do další šance se dostal Mates, který šel sám na branku, z hlediště se ozvalo „lobni ho“ (Kuba Zeman), což Mates vyslyšel, udělal a přeloboval i branku. Doufám, že bude na chvilku klid.

Nakonec se Rychnov prosadil a vstřelil branku na 4:1 ( Zajíček).

Závěrem poděkování hráčům, kteří hráli i v sobotu za B tým a šli vypomoci A týmu (Hruška, Téra, Sobotka, Rederer, Fridrich Pavel, Franta Matěj). Teď do Kostelce nad Orlicí a nepodcenit to.