2
:
0
FK Čáslav

Utkání 7.kola ČDD přineslo vítěznou přestřelku proti týmu FK Čáslav. Po sérii nevydařených zápasů ze začátku sezóny jsme si momentální předvedenou hrou a nasazením výhru zasloužili. Jako tomu bývá zvykem, do začátku zápasu jsme vstoupili agresivně s cílem vstřelit rychlý vedoucí gól. V 7. minutě se po vyhraném souboji na středu hřiště k míči dostává Štěpán Sovák, který po potažením míče nachází přihrávkou mezi obránce rozběhlého Filipa Říčaře, jehož lob přes brankáře doputoval na nohu Filipa Schobera, pro kterého to nebylo už nic těžkého a po krásné akci a souhře obou útočníků uklízí míč do prázdné brány. Takřka po celý zbytek prvního poločasu jsme se nedostali do vyložených šancí. K navýšení vedení došlo ve 39. minutě, kdy se Filip Říčař svým pohybem a navedením míče z levého kraje hřiště dostává na úroveň středového kruhu, kde míč posouvá na Michala Šolce, který s vysokým přehledem posílá centr vzduchem na rozběhlého Jakuba Veselku. Po zpracování se zaseknutím míče dostává do situace 1 na 1 s brankářem hostů, který tvrdou ránu z blízka vyráží za svá záda a do kabin odcházíme za vedení 2:0. Ve druhém poločase jsme měli velké problémy s aktivní hrou hostujícího týmu, který těžil ze vzdušných přihrávek na své útočníky. Několik takovýchto situací jsme řešili nepochopitelně. S naším velkým přispěním u obou inkasovaných gólů se zápas v 76. minutě dostává k nerozhodnému výsledku 2:2. V 77. minutě přišla z naší strany rychlá odpověď. Po spolupráci Schober/Sovák přichází centr z levého okraje velkého vápna do pokutového území, kde se k odraženému míči dostává Michal Šolc, jež ho v klidu uklízí do otevřené brány k pravé tyči – 3:2. Ke zpečetění výsledku zápasu došlo v 85. minutě. Po úniku Filipa Schobera z vlastní poloviny hřiště, až k velkému vápnu, nachází přihrávkou v pokutovém území Filipa Říčaře, který završuje stav utkání na 4:2.

Střelci:
7. minuta Filip Schober
39. minuta Jakub Veselka
77. minuta Michal Šolc
85. minuta Filip Říčař