MFK Nové Město nad Metují
Sobota
15. 10. (15:30)
1
:
3
1
:
0
TJ Sokol Třebeš B
vs.

V sobotu za deštivého počasí jsme přijeli odehrát 11. kolo do Nového Města nad Metují.

Všichni jsme věděli, že nás čeká těžká práce s nepříjemným soupeřem. Naštěstí se hrálo na přírodní trávě a velkém hřišti. V kabině kapitán Vlk upozorňoval kluky, že nesmíme dostat gól z kraje zápasu. Po pár pokynech od vedoucího mužstva jsme vyběhli za neustálého mrholení na trávník.

Hned v 7. minutě po kombinaci Farky – Vlk – Farky po, které následovala střela, kterou domácí brankář s námahou vyrazil na roh. A i když jsme si říkali, že nedostaneme na začátku gól, přišla 9. minuta a trestný kop domácích z 35 m, který bohužel skončil v naší síti, za zády našeho brankáře. Ve 24. minutě byl po lajně vyslaný Téra, který se snažil špatně vyběhnutého brankáře domácích přehodit, ale míč poslal přímo do něj. V 25. minutě Vlk zahrává roh, nejvýše vyskočil Pospíchal, ale branku domácích přestřelil. Hned ve 27. minutě Kure centr do vápna, kde našel Vlka, ale náš zkušený útočník minul branku domácích. Ve 33. minutě jsme nevyužili dobře rozjetý brejk 6 na 4, kdy jsme zvolili špatnou přihrávku do lajny. Ve 38. minutě nás domácí vystrašili centrem, který doletěl na břevno naší branky. V závěru první půlky jsme měli ještě střely, které zneškodnil brankář nebo zablokovala obrana domácích a hlavička Farkyho po rohu Vlka nad branku.

První poločas 1:0 pro domácí. V poločase nebylo co klukům vyčíst, tušil jsem, že brankář nám zaváhání vrátí v podobě nějakého zákroku.

Hned na začátku poločasu ve 47. minutě si pro dlouhý míč, který domácí brankář minul, doběhl Téra, nahrál na vápno Vlkovi, ale ten minul. Ve 49. minutě (po krásných jesličkách – doplněno autorem) centr Vlka na zadní tyč, který minul Pavel Bielčik, který mohl uklízet do prázdné branky, škoda. Potom se 20 minut hrálo mezi vápny. V 71 minutě Palmič vymyslel krásnou průnikovou přihrávku na Jiřinu, který chladnokrevně překonal domácího brankáře a vyrovnal na 1:1. V 62 minutě jsme provedli střídání, kdy zraněného Téru vystřídal Bielčik David a Jakuba Šišku Stehlík. V 75. minutě Zaal kryje střelu domácího útočníka, kterou vyráží na roh. V 76. minutě, po kombinaci Bielčika D. a Franty M., Mates poslal centr do vápna, na který si vyskočil Stehlík a poslal nás do vedení 1:2. V 84. minutě přichází okamžik, kdy domácí měli 100% gólovou šanci, kterou jim svým neskutečným zákrokem likviduje Zaal, když míč směřující do sítě na poslední chvilku vykopl nohou z branky. Hned z protiútoku po přihrávce Havrdy domácímu brankaři podjel míč a Patrik Stehlík dopravil míč do prázdné branky 1:3. V 88. minutě trestný kop, který Zaal tentokrát kryje, ale pak byl nesmyslně faulován domácím hráčem, který do něho zajel skluzem. V 91. minutě dělá tečku za utkáním Pepa Pospíchal, který svojí střelu posílá vysoko nad branku.

Poděkování patří všem hráčům za předvedený výkon, kteří zápas odmakali od první do poslední minuty. Vyzdvihnout bych chtěl výkon Palmiče, který si na tento zápas vzal dvoje plíce a naběhal snad 20 km.

Potom poděkování patří panu Mrkvičkovi, který si špatně zmapoval počasí a za neustálého deště dorazil za námi na zápas fandit. Mrkef děkujeme…. A poděkovat musíme i nejstaršímu Simírovi, který nás hlasitě povzbuzoval, co mu síly stačili.

No a teď už zbývá pozvání na příští týden, kdy jedeme do Stěžer.