0
:
1
FC Slavia Hradec Králové

Odložený zápas 9. kola nabídlo očekávané derby proti týmu FC Slavia Hradec Králové. Zápas se netradičně dohrával na neutrálním hřišti malšovického stadionu. Po dlouhé době jsme do zápasu nastoupili s plnějším kádrem, do kterého se nám vrátilo několik marodů. Jak se dalo čekat, celých 90 minut se hrálo ve vysokém tempu. Od úvodních minut mohl o prvním gólu rozhodnout ztracený míč na středu hřiště nebo nepřesně mířená přihrávka. Způsob hry obou týmů těžil z rychlých přechodů z obranné fáze do útočné. Počet vyložených šancí v prvním poločase činil 1 ku 1, kdy se u obou situací nacházela velká skrumáž hráčů. Od průběžného vedení Slavie nás na brankové čáře zachránil výborně hrající Michal Šolc, když se po centrovaném míči dostal nejvýše hráč Slavie a hlavou mířil do míst, kde by se z pozice brankáře jeho střela jen těžko chytala. Možnost ujmutí se vedení z naší strany zůstala také nevyužita, poté co po vysunutí Nazika na pravém kraji hřišti přichází utažený centr do prostoru malého vápna, ve kterém si míč nejlépe našel Filip Říčař, ač po několikanásobné dorážce míč za brankářovými zády neskončil a stav zápasu 0:0 trval až do 38. minuty. Po neuhlídání dvou nejnebezpečnějších hráčů faulujeme v místech před velkým vápnem, odkud míč z výborně trefeného přímého kopu končí v naší síti. Do druhého poločasu nastupujeme za nepříznivého stavu 1:0. Obraz hry se neměnil a do posledních minut jsme se stále snažili o srovnání výsledku. Šance přišla před posledními 5 minutami zápasu, kdy se po výběhu a kolmou přihrávkou od Sebastiana Kapusty míče ujímá Filip Schober, jež je faulován v pokutovém území. Z následné penalty se nám vstřelit gól nepodařilo, ale snaha týmu o vyrovnání stále pokračovala. Zasloužené vyrovnávací branky se naši fanoušci a celý tým dočkal v 90. + 2. minutě nastavení. Velký podíl na celé akci měl Michal Šolc, který průnikovkou našel rozběhlého Filipa Schobera, jež utíká celé obraně a míč končí v levém dolním rohu brány po chladnokrevném zakončení. Souhra Šolc – Schober při první situaci bohužel nevyšla, podruhé však měla o to sladší pocit.

Na závěr děkujeme všem fanouškům, kteří si v netradičním čase našli čas, a přišli nás podpořit.