3
SK Česká Skalice
vs.
UMT Všesportovní stadion (Malšák)

O víkendu jsme sehráli poslední podzimní kolo s týmem České Skalice, který se pohybuje na druhém místě naší tabulky. Z tohoto důvodu nás čekalo velice těžké utkání, které se hrálo na umělé trávě. Do utkání nemohl nastoupit náš nejlepší střelec Vlčák, který se minulé kolo v Roudnici zranil a také Rychtár, který byl pracovně vytížený a zachraňoval lidi.

Hned při přípravě na utkání jsme čekali na příchod našeho stopera Pospu, který si spletl čas srazu. Po telefonátu kolegy z obrany nakonec dorazil s 30 minutovým zpožděním. Úkol zněl jasně, zopakovat nasazení z minulého týdne.

Začátek zápasu byl opatrný z obou stran, v 11. minutě jsme měli první šanci, ale Farkyho šanci zastavilo břevno hostující branky. Následnou dorážku Xavimu už soupeř nedovolil. Tak přišla 19. minuta, odražený míč na penaltu, který hosté v klidu uklidili do naší branky 0:1. Ve 24. minutě Xavi ve slibné šanci po akci Farky – Císař jen do brankáře. Ve 33. minutě centr s chutí hrajícího Xaviho prolítl vápnem, kde našel nepřipraveného Císu, který zakončil nad. Tohle se musí proměňovat. Ve 35. minutě rozehraný trestný kop do naší levé strany, kde soupeř zcela osamocen centruje do vápna, kde nikým nehlídaný hráč Skalice hlavou 0:2. A aby toho nebylo málo, za 3 minuty opět přes naší levou stranu úplně volný hráč, sám na brankaře, 0:3.

Do druhé půlky jsme nastoupili s tím, že zkusíme výsledek zdramatizovat. Hosté nám ale nic nedovolili, protože u nás byli včas, Farkymu pořádně naložili (aby se měl celý týden z čeho léčit) nebo případně pokus o střelu zablokovala hostující obrana. A na druhé straně nám opět ojediněle utekl hostující hráč a z přehledem 0:4. Za zmínku stojí střídání Matese, který si 5. minut lepil ponožky, aby měl pásku rovnou… Přihlížející divák jenom kroutil hlavou a smál se. No a v 84. minutě tento hráč dostal míč od Xaviho do běhu, utekl obraně a snížil na 1:4. Aspoň k něčemu ta šaškárna s oblepováním byla.

Výsledek je pro nás krutý, vůbec se nám nepovedlo navázat na výkon z minulého týdne. Ještě k tomu nemáme na hřišti respekt ze starších, zkušenějších hráčů. Tohle v týmu tolerovat nebudu!!! Teď nás čeká dlouhá zimní přestávka. Doufám, že si hráči odpočinou, uvědomí si co pro výsledky mohli udělat jinak a zlepší přístup k tréninkům. Očekávám polepšení se v docházce, protože jeden trénink v týdnu na A třídu opravdu nestačí.