4
TJ Sokol Třebeš
vs.
Branka: Hlávko 3, Červený 3x

Do zápasu jsme nastoupili bez několika hráčů základní jedenáctky. Kluci, kteří místo nich naskočili do zápasu se svého úkolu zhostili se ctí a hráli opravdu dobře.

Soupeř hrál kombinačně a chvilku nás držel na naší půlce, ale pomalu jsme se dostávali do hry i my. Zlepšili jsme kombinaci (i když to stále ještě není ono) a vyrovnali jsme hru. V šesté minutě dostal Jéža balon do běhu, zatáhl si ho do vápna, udělal soupeři kličku a ten ho fauloval. K penaltě se postavil Ladis a bezpečně ji proměnil. Jenže Ladisovi to nestačilo, a tak přidal ještě další dvě branky z poza vápna. Na hattrick mu stačilo 21 minut. Za stavu 0:3 jsme polevili a soupeři se podařilo snížit. S tím se ale nesmířil Ondra, vzal si na půlce balon udělal si takový malý slalom a obstřelil z hranice vápna soupeřova gólmana pěkně na vzdálenější tyč. O přestávce jsme si řekli, co musíme hrát v druhé půli a čeho se musíme vyvarovat.

Prakticky hned po začátku druhé půle jsme vybojovali balon, ten se dostal k Ondrovi. Ondra na nic nečekal prošel přes půl hřiště a.… vedeme 1:5. Na domácích začala být vidět čím dál tím větší a větší nervozita. Snažili ses výsledkem něco udělat, ale naše obrana fungovala spolehlivě, i když při nás někdy stálo i štěstí. Domácí obranu neúnavně větral Elda a ta ho musela chytat i za dres, aby jim neupláchl. Na straně spolehlivě, ale čistě tvrdil muziku Kopec. Ondra si pak svým typickým způsobem pohrál s obránci a prostřelil vyběhnuvšího gólmana, na hattrick mu stačilo 22 minut. Ke konci zápasu už nám začali docházet síly, a tak nás soupeř zavřel na naší půlce, ale obrana se zálohou pracovali spolehlivě. Paradoxně jsme soupeři darovali gól. Pítý sebral balon u lajny útočníkovi, nahrál balon Natymu, ale nevšiml si, že má za zády dalšího soupeře. Přihrávka domů neměla takovou rychlost, aby se dostala až k našemu brankáři, a tak si ji soupeř pohodlně sebral a snížil. Zápas už jsme dohráli bez branek a myslím si, že jsme vyhráli zaslouženě.

Znovu musím kluky pochválit, že to, co nám někdy chybělo do fotbalovosti nahradili bojovností a týmovostí. Opět musím všem poděkovat za předvedený výkon a za morální a fyzickou sílu všem co už měli v nohách utkání i za náš tým 2009. No a samozřejmě gratulace Ladisovi a Ondrovi ke vstřelení hattricku.

Velmi dobrý výkon předvedli i rozhodčí a klobouček dolů před hlavním rozhodčím který by jen o rok starší (2009) než naši kluci a utkání vedl s velkým přehledem.  ψ Čert

To ještě není konec, ještě bude odstavec o Ladisovi …….

Co bych mohl říci o Ladisovi????? Ladis je určitě, od doby, co ho znám
(takových 9-10 let), nepřeslechnutelným členem týmu 2010. Když se někde něco šustne nebo semele, všude je Ladis aspoň slyšet. Jeho pusa je jako ozvěna s AI. Zeptáte se na „A“ a uslyšíte celou abecedu, a ještě něco navíc 🙂 skilly, skilly. Někdy to vypadá, že ho po tréninku musí víc bolet pusa než nohy :-).  Ale teď vážně …. všechno co jsem napsal je pravda!!! A teď už opravdu vážně. Ladis je určitě jedním ze základních stavebních kamenů týmu 2010. V posledních dvou sezonách je na něm vidět, jak moc se zlepšil fotbalově, tak ve fyzičce. Kdyby mohl tak se na zápas nominuje snad na všechny posty. Chce kopat trestňáky, penalty, chytat. Jak sám o sobě tvrdí …“ v tom jsem dobrej“… Pravdou je že se probudil i střelecky a v Trutnově zaznamenal svůj první hattrick. Jediné, co Ladisovi chybí do dokonalosti a aby byl „Pan Božský“ jsou osobní souboje (a asi milion dalších věcí, ale to mu neříkejte). Prostě Ladis je bavičem a tmeličem party 2010. Mám to štěstí, že jsem jeho a další kluky z 2010 mohl trénovat.

PS: Dokonce si řekl i o tenhle článek …. „trenére, proč nenapíšete jednou jenom o mně“? ….