0
:
1
TJ Sokol Třebeš
33. min Jelínek, 66. min. Svoboda

Na 21. kolo Divize C jsme vyrazili jako favorité na utkání do Vysokého Mýta.

Už po příjezdu jsme věděli, že povrchu hřiště budeme muset přizpůsobit naši hru, protože na tomto hřišti se na kombinační fotbal nedalo ani pomyslet, a naše očekávání se naplnila. Hrál se soubojový fotbal, který nám ale poměrně sedl, kdy jsme se dostávali do šancí jak ze standartních situací, tak ze hry. Vstup do utkání byl lepší od nás, soupeře jsme k žádným příležitostem nepustili a do poločasu jsme měli z kvalitního pressingu a naší rozehry velké množství šancí, ve kterém ale chyběla kvalitní koncovka. Kvůli tomu jsme z několika gólovek v prvním poločase vstřelili pouze jediný gól, kdy se po chybě v rozehře soupeře v 33. minutě prosadil Šimon Jelínek chladnokrevným zakončením do levého dolního rohu.

V druhém poločase jsme chtěli navýšit vedení, což se nám také podařilo v 66. minutě po gólu Maxe Svobody, který se dostal do samostatného úniku a zakončil do pravého dolního rohu. I přes to, že jsme se opět několikrát dostali do pokutového území soupeře se nám na 3:0 nepodařilo vedení dále navýšit, naopak Vysoké Mýto v 77. minutě po standartní situaci snížilo na 1:2. Zápas tímto výsledkem i skončil.

Jak soupeř, tak hřiště nám nedovolovalo hrát kombinační hru, s čímž jsme se ale vyrovnali a soubojový fotbal jsme zvládli skvěle. Mrzí nás ale kvalita zakončení, protože jsme měli příležitosti na to, abychom po prvním poločase vyhrávali o 3 nebo více gólů s čistým kontem, a zápas bychom tak dohrávali ve větším klidu. Také je škoda ztraceného čistého konta v závěru zápasu při špatně pokryté standardce. Potvrdili jsme roli favorita, bereme 3 body a to je nejdůležitější. Děkujeme týmu SK Vysoké Mýto za zápas a soustředíme se na nedělní utkání, které sehrajeme ve Třebši proti 8. týmu soutěže, TJ Svitavy.