17. 11. 2021

Starší dorost po podzimu čtvrtý

Jak hodnotíte skončenou podzimní část sezony?

Kdyby nám v srpnu někdo řekl, že po podzimu budeme na čtvrtém místě, tak bychom mu rozhodně nevěřili. Určitě musíme být spokojení, i když něco mohlo být přeci jen ještě o trochu lepší.

Na co se v přípravě na jaro budete muset nejvíce zaměřit?

Největší problémy nám dělalo zakončení. Skoro každý zápas jsme měli třeba tři vyložené šance, v některých zápasech i pět. Několikrát nás jejich neproměňování stálo body. A i když jsme se na to třeba zaměřili více v tréninku, efekt to nepřineslo, takže tohle budeme muset ještě zlepšit.

B-tým dorostu hraje Krajský přebor a momentálně je šestý. Co na jeho výkony říkáte?

Béčko plní svůj účel a do zápasů se tam dostávají hráči, kteří by si v áčku nezahráli. Někteří se i postupně do těch divizních zápasů po zásluze dostávají, ale situace se sestupováním z divize je kvůli plánované reorganizaci stále velmi vážná a rozhodně ještě nejsme zachráněni. Až třeba na jaře budeme mít tu jistotu udržení, kluci určitě dostanou daleko víc prostoru.

Někteří dorostenci chodí pravidelně trénovat a hrát za týmy mužů. Pomáhá jim to nějak i v dorostenecké divizi?

Myslím si, že určitě ano. Řekl bych, že se o něco dál posunuli ve fotbalovém myšlení a přenáší to i na naši hru. Je to pro ně dobře, ale zase na druhou stranu musíme kluky vytěžovat nějak s rozumem, abychom je neutavili.