FC Slavia Hradec Králové
Čtvrtek
25. 4. (17:30)
5
:
2
1
:
2
TJ Sokol Třebeš U12
vs.

Slavia do zápasu vlétla už od prvních minut a rychlou kombinací na mokrém trávníku přehrávala třebešské borce. Tlaku jsme úspěšně odolávali díky zákrokům Maxe Pospíšila a blokováním střel. Za celou první třetinu jsme se skoro nedostali na útočnou polovinu. Ve 29. minutě využil chyby ve slávistické rozehrávce Gleba Verenov a vedeme – 0:1!

Druhá třetina už byla podstatně vyrovnanější, soupeř hrozil hlavně po naší pravé straně, kde jsme nebyli schopni zachytávat náběhy rychlých útočníků domácího týmu a následné centry do vápna byly hodně nebezpečné. Přišla 42. minuta a Fanda Koďousek navyšuje naše vedení o dva góly – 0:2. O chvilku později můžeme jít do tříbrankového vedení, ale Váša místo střely levou nohou do prázné brány volí kličku na jeho silnější pravou a doběhl ho obránce. Záhy Slavia snižuje – 1:2. Ke konci 2. třetiny bohužel dostáváme už poněkolikáté na jaře dva slepené góly a během 3 minut prohráváme 3:2.

Do třetí třetiny jdeme s tím, že chceme vyrovnat a měníme rozstavení na 2 obránce. Bohužel bez gólu, a tak se v 74. minutě zápasu prosazuje znovu hráč domácích – 4:2. Ženeme se za snížením, ale nedaří se nám kombinace a ztrácíme jeden míč za druhým a soupeř pečetí výsledek další brankou do naší sítě – 5:2.

 

Borci zaslouží pochvalu za odmakaný zápas, občas to prostě nevyjde, ale jede se dál. Škoda neproměněných šancí, myslím, že kdybychom vedli o 3 góly tak to nějak do konce ukopeme a odvezeme všechny 3 body. Nadruhou stranu je potřeba přijmou, že je výsledek zasloužený. Slavia se prezentovala hrou, kterou bychom chtěli hrát také – rychlá, přesná kombinace a náběhy za soupeřovu obranu. Bez maximální účasti na tréninku se k tomuto budeme jen těžko přibližovat.

 

střelci: 29´Verenov (Kořínek), 42´Koďousek (Verenov)