SK Bystřian Kunčice
Sobota
23. 9. (16:30)
1
:
3
0
:
0
TJ Sokol Třebeš B
vs.

V sobotu nás v Kunčicích, kde jsme nevyhráli už ani nepamatuji, čekal těžký zápas.

Věděli jsme, že soupeř má své kvality a nebude to jednoduché utkání. Prostě nás čekala tvrdá práce. V kabině jsme se domluvili, že od začátku zápasu na domácí vlétneme. V 5. minutě roh Zémy, na který těsně nedoskočil Farky. V 11. minutě Farky vybojoval míč a přihrávkou pod sebe našel Jursíka, který místo vstřelení branky vysoko přestřelil. V 15. minutě se dostal ke střele Teris, ale bohužel mu nesedla podle představ a ještě se u toho zranil. V 17. minutě tedy musíme poprvé střídat. V 19. minutě kopeme roh, který byl přetažený na zadní tyč, kde Maják hlavou zpět před branku, kde nejvýše vyskočil Jimbo, ale jeho hlavičku zázračným zákrokem likviduje domácí brankář. Ve 32. minutě musíme opět střídat a to zraněného Hendricha. Od této doby jsme byli pod tlakem Kunčic, které nás zavřeli kolem našeho vápna a snažili se vstřelit branku. Naštěstí naši hráči stíhali blokovat jejich střely a co prošlo, to chytil Zaalinho. Ve 39. minutě se dostal do brejku Sobotka, ale zakončení se mu nepovedlo. Proto poločas 0:0.

V kabině jsme museli udělat další nucené střídání, když zraněného Cildu nahradil Hronovský. Po poradě s týmem jsme vyběhli do druhého poločasu se změnou v rozestavení. A ve 49. minutě Sobotka svůj únik proměnil v branku na 0:1. Potom se odehrával boj od vápna k vápnu. Domácí začali mít drobnou převahu, ale naše pozorná obrana řízená perfektně hrajícím Majerem odolávala. V 64. minutě si po úniku Sobotky a centru před branku jeden z domácích sráží míč do branky a vedeme již o dva góly, 0:2. V 70. minutě domácí střílí branku z trestného kopu a snižují na 1:2. V 72. minutě musíme pro další zranění střídat kapitána Vlka. Potom se v úniku objevuje Zeman, ale jeho pověstný lobíček míjí prázdnou branku domácích. Domácí zvyšují obrátky, náš tým se ocitl pod tlakem. Přeje nám i štěstí, když nastřelený míč na zadní tyč jen o pár centimetrů minul naší branku a dobíhající hráč nedosáhl na dorážku. Máme štěstí. Další pokusy likviduje obrana a opora v brance Zaal. V 86. minutě mají domácí velkou šanci na vyrovnání, když jejich gólovou střelu Zaal vykopává před sebe a dorážka hlavou končí na břevně naší svatyně. V 90. minutě se ve vápně uvolnil Jursík a krásnou nahrávkou našel Zemana, který pojistil výhru 1:3.

Do Třebše vezeme těžce vybojované body, o to jsou cenější. A teď se připravit na nedělní utkání se Slavií B. Tím chci pozvat fanoušky, aby nás přišli podpořit v hojném počtu. Zároveň doufám, že se nám co nejdříve uzdraví všichni zranění hráči.

Sportu zdar