TJ Sokol Stěžery
Sobota
22. 10. (15:00)
0
:
1
0
:
0
TJ Sokol Třebeš B
vs.

V sobotu jsem zajížděli na menší derby do Stěžer, které jsou stejně jako my nováčkem soutěže. Jelikož od rána pršelo dalo se předpokládat, že nás bude čekat těžký terén a práce k tomu. Naštěstí těsně před zápasem pršet přestalo. Proto se čekala i slušná divácká návštěva.

My chtěli navázat na skvělý výsledek z minulého týdne, kdy jsme z Nového Města nad Metují přivezli 3 body. V sestavě se muselo udělat pár menších změn, ale to byla maličkost, protože máme široký kvalitní kádr.

Od první minuty jsme na Stěžery vlétli jako uragán. Hned v úvodu se prezentoval střelou, která skončila v rukavicích domácího brankáře, Frantič. Ve 4 minutě další střela, Vlčáka, tu však brankář skvěle vytáhl a zahrával se tak pouze roh. V 7 minutě jsme zahrávali opět roh, po kterém jsme měli 3 střely, které nám domácí obrana zablokovala. V 8 minutě opět střílí po akci Franty, s chutí hrající, Vlk. V 11 minutě zahrozili po pravé straně i domácí, naštěstí svůj útok nedotáhli do konce. V 16 minutě si Stěžery vytvořily asi největší gólovou šanci zápasu, když z pravé strany centrovaný míč domácí útočník uklízel do naší branky, ale pozorný Hofman fantastickým zákrokem vykopl míč z branky na roh. Od této minuty jsme lehce přestali hrát, soupeř byl více na míči, nám se nedařila kombinace a začali jsme překopávat střed zálohy a úplně vynechali Palmiče s Fíďou. Po dvacetiminutovém výpadku jsme se oklepali, vyrovnali hru. Do poločasu jsme převzali iniciativu a párkrát ohrozili branku domácích.

V poločase v kabině byla lehká bouře a domluva směrem k tomu, jak to budeme hrát. Abychom se více snažili využít kluků ve středu hřiště.

Do druhého poločasu jsme nastoupili bez střídání. V 55 minutě Palmič našel Vlka, ten v těžké pozici posílá míč vedle branky. V 60 minutě zahráváme roh ze kterého jsme měli šanci, ale domácí brankář na poslední chvilku vykopl míč z branky. V té samé minutě se dostal do šance Rychtár, ale trefil pouze spojnici domácí branky. V 63 minutě proběhne první střídání, když z placu odchází Franta a Stehlík a na hřiště vybíhá Císař a Heřman. V 65 minutě se Císař dostává do 100% šance po akci Fíďa-Mikeš, ale bohužel neproměňuje. V 70 minutě se na penaltě uvolnil Fíďa a jeho granát levou nohou domácí brankář s námahou likviduje. Následnou dorážku vyráží na roh. Ten zahrává opět Vlk, tentokrát na přední tyč, kde Miky lehce tečuje, ale domácí brankář byl pozorný. No a přišla 80 minuta zápasu, kdy stoper domácích špatně odkopl míč, Mikeš v těžkém souboji používá chytrost a lehce přistrčí domácího stopera, který před vápnem, na 18 m, zahrává chtěně rukou míč. Rozhodčí nařizuje přímý volný kop a kupodivu všem dává stoperovi červenou kartu. K přímému kopu se postavil kapitán Vlk, který nekompromisní dělovkou do horního rohu branky otevírá skóre 0:1. Jako správný kapitán to vzal na sebe. Od té to doby už se moc nehrálo, spíše se hra přerušovala, bylo tam hodně diskuze. Za zmínku stojí už jen 88 minuta když se náš obránce David Bielčik nechal unést emocemi a za zbytečný faul na půlce dostal druhou žlutou a následně červenou kartu.

Za bojovný výkon chválím celý tým, 3 body jsou ve Třebši a před námi další derby s Lokomotivou Hradec, na které se musíme připravit a potvrdit 6 bodů z venku. Také musím poděkovat všem fanoušků, kteří nás přišli podpořit a také hráčům A týmu, pro které to bylo náročné po páteční svatbě kapitána. Někteří dorazili fandit ještě v obleku. 🙂