TJ Sokol Třebeš B
Neděle
20. 8. (17:00)
2
:
0
0
:
0
FC Nový Hradec Králové
vs.

V neděli za úmorného vedra jsme na domácí půdě přivítali tým Nového Hradce. Věděli jsme, že nás čeká kvalitní tým, který má v kádru zkušené hráče. Věděli jsme, že každá zbytečná ztráta v tomhle vedru bude stát mnoho sil. Taktika byla jasná, neztrácet zbytečně míče, být u soupeře včas při přebírání míče a být silnější v osobních soubojích, které hostům a některým jeho hráčům vůbec nevoní.

Hned v 5. minutě Horviho střela vedle. Poté se ke slovu v 9. minutě dostal Redy, ale jeho centr si nikdo nenašel. V 15. minutě Hrony nedoskočil na roh Redyho. Poté ve 21. minutě zahrozili střelou hosté a ve 26. si vytvořili gólovou šanci, kterou v pohodě chytající Zaal zlikvidoval. Ve 45. minutě ještě Xavi z posledních sil střílí, ale pouze do rukou připraveného Sedláčka. Poločas 0:0.

Začala druhá půle a hned ve 48. minutě posílá Konečný trestný kop do vápna, ze kterého roh, bohužel nic z toho.

V 50. minutě se ale již můžeme radovat, když Vlčák využívá zaváhání stopera, kterému trvala dlouho práce s balónem, vlétnul do něj a následně nekompromisně svojí šanci proměňuje a posílá nás do vedení 1:0. O dvě minuty později výborně hrající Hrony nachází opět kapitána Vlka, ale tomu se tentokrát nepodařilo ve skluzu přesně zamířit. V 55. minutě nabízíme hostům nepřímý volný kop, po údajné malé domů. Naštěstí tento pokus hosté nevyužili. V 65. minutě se do slibné šance opět dostává Vlk, ale brankář hostů konečky prstů vytěsňuje, škoda. V 77. minutě mají hosté volný přímý kop, ale opět to pro nás dopadlo dobře. A v 85. minutě po ose Pospíchal, Hronovský, Rychtár střílíme druhý gól, když posledně jmenovaný s rozvahou zakončil svojí šanci a zvýšil na 2:0.

Celý tým zaslouží pochvalu za to, jak dodrželi taktiku, ke které přidali trochu té zdravé agresivity, která soupeři vůbec nevoněla a dvěmi brankami jsme je poslali zpátky na kopec.

Poděkování patří i fanouškům, kteří nás přišli podpořit i za takového vedra.

No a příští týden do Nového Města.
Sportu zdar.