TJ Sokol Třebeš A
Sobota
5. 11. (14:00)
2
:
2
2
:
0
SK Solnice
vs.

Zápas se mě bude hodnotit dobře.

Tréninky na tento zápas jsme věnovali hře na malém prostoru, střelbě ze všech pozic a v pátek zakončení našich útočníků a hře 1 na 1, 2 na 1 a 3 na 2. V polovině týdne jsem si pohrával s myšlenkou, v jakém rozestavení nastoupíme. Po jednom telefonátu a rozhovoru z hráči jsem se rozhodl hrát na tři útočníky.

V kabině zněl úkol jasně. Vlétnout na Solnici a nedat jim ani metr hřiště zadarmo. Tým splnil taktiku do puntíků!!! Obrana hostů měla velké problémy s naši útočnou fázi. Už v 6. min po dlouhém autu se k míči dostal Krykorka a jeho střela šla nad. Velká aktivita našich útočníků přinesla ovoce. V 10. min zapresovali obranu hostů a po centru Tesiho se hlavou trefil Fary 1:0. Po brance jsme se nezatáhli a pokračovali stále ve vysokém tempu. Další šance přišla, když Ryšavý ve 12. min vypustil projektil, který šel těsně nad. Po velikánské pauze nastoupil za A tým Vlkanova a podal skvělý výkon. Podstupoval tvrdé osobní souboje a dokonce pomáhal i v defenzivě. Musím zmínit 60-ti metrový návrat Vlčáka, který jsem od něj nikdy neviděl (Vlku promiň). V 16. min se postavil k trestňáku Ivan a nadvakrát vstřelil naší druhou branku, 2:0. Hosté byli aktivní v útočné fázi, ale v obraně jim to skřípalo. Smůla a pracovní povinnost nás potkala v 25. min, kdy ze hry museli odstoupit Krykorka – práce a Hendrich zranění (zlomený nos). Ale ani tato situace nás nerozhodila. Do hry nastoupili Hruška D. a Majer a zápas zvládli na 1. Do poločasu jsme si vypracovali ještě pár šanci a střel, ale domácí gólman vše pochytal. A tak poločas 2:0.

Do druhého poločasu jsme nastoupili s tím, že to odmakáme naplno a zkusíme z brejků přidat další branku. Začátek druhého poločasu jsme zmákli a byli stále aktivní, třetí branka visela na vlásku! Chybělo jen přesné zakončení, centimetry na dorážku a v poslední řadě síly. Hosté začali lépe kombinovat a dostali nás pod velký tlak. Od 65. min jsme byli pod neustálým tlakem, ale i tak jsme měli slušné brejky, které mohly vést ke vstřelení třetí branky. V posledních minutách nás držel ve hře Miky. Hosté snížily z výborně kopnutého trestňáku na 2:1. Dál se hnali za vyrovnáním a nakonec se jim to i v 90. min podařilo, 2:2.

A šlo se na penalty.

V minulém zápase, ve kterém byly penalty také, jsme museli hráče přemlouvat aby šli penaltu kopat. Tady ne, všichni si věřili, i hráči ze střídačky. A tak jsem neměl strach, že to nezvládneme. K tomu byl ve fazóně Miky, který opět při penaltách podržel. A tak dva body s vedoucím týmem bereme všemi deseti!!!

Všem hráčům patří velké díky!!! Všichni to odmakali, ať už byli na hřišti 90. nebo 1. min. Díky patří hráčům, kteří A týmu vypomohli (Majer, Franta Matěj, Kober, Vlkanova a Hruška. D, který ještě laboruje se zraněním).