TJ Sokol Třebeš B
Sobota
5. 8. (10:15)
2
:
2
1
:
1
SK Roudnice
vs.

V prvním kole podzimní části jsme na domácí půdě přivítali kvalitní tým z Roudnice. Na předzápasovém tréninku jsme si řekli v jakém rozestavení bychom chtěli nastoupit, hráče jsem upozorňoval, že by se měli připravit na ranní vstávání, protože začátek zápasu byl přesunut na 10:15 hodin (z důvodu otevření nové Malšovické arény). Bohužel ráno na sraz nedorazil Třebešský špílmachr, který má údajně talent od boha (asi ho nevzbudil). Proto svoje místo v sestavě přenechal Hronymu, který svojí šanci využil a předvedl parádní výkon.

Do utkání jsme nastoupili se třemi obránci, čtyřmi záložníky a třemi útočníky. V obranné řadě šéfoval navrátilec z hostování Majer, v záloze udával rytmus po zranění kolene Cilda a v útoku po zranění klíční kosti zvýšil věkovou hranicí týmu kapitán Vlčák 😉.

Úvod zápasu byl na obou stranách opatrný. Následně po pěkné akci Vlk – Jiřina – Vlk se posledně jmenovaný ze strany řítil sám na brankáře Roudnice, který jeho pokus s námahou vykopl na roh.

Ve 20. minutě střela Majáka z 30 metrů minula branku. Ve 24. minutě z našeho rohu mají hosté brejk, který proměňují v gól 0-1. O 2 minuty později mohlo být ještě hůř, když na poslední chvíli Majer blokuje střelu hostujícího útočníka, která by mířila do naší branky. Ve 33. minutě pokus Tetrise končí mimo branku. Ve 36. minutě Kuba Konečný (navrátilec z FCHK) zahrává trestný kop z pravé strany, na který si vyskočil osamocený Hronovský a hlavou srovnal skóre na 1:1. Ve 40. minutě střela Matese skončila na rohu, po kterém se dostal do zakončení Cilda, ale pouze vedle. Ve 44. minutě opět rychlý protiútok Roudnice, těsně vedle. A v té samé minutě zahodil velkou šanci Jiřina.

Do druhé půlky vstoupili lépe hosté, když ve 49. minutě trefili tyč a následující závar před brankou nádherným zákrokem vyřešil Zaal. V 58. minutě opět zákrok Zaala, který střelu hostů s námahou vyrazil, ale na další střelu už nestačil, 1:2.

V 60. minutě další rychlý útok hostí, opět výborný Zaal a po něm odvrací Majer. Až do 90. minuty byli hosté častěji na míči a hrozili z rychlých útoků, kterým jsme s námahou odolávali. V 90. minutě opět Konečný zahrával trestný kop z lajny, který naservíroval volnému Majerovi, který prostřelil vše co mu stálo v cestě, 2:2.

Pro nás to jsou důležité body na začátek sezóny.

Velké zklamání je pro mě přístup Rederera, který by měl jít příkladem pro mladé hráče, Zvláště pak v situaci kdy už na konci minulé a na začátku této sezóny měl otevřené vrátka i do A týmu.

Za týden výjezd do Broumova.
Sportu zdar.


Fotografie z utkání