FK Náchod B
Neděle
4. 9. (17:00)
1
:
1
1
:
1
TJ Sokol Třebeš B
vs.

Branka: Franta Matěj

FK Náchod B vs TJ Sokol Třebeš B

V pátém kole 1.A třídy jsme zajížděli do Náchoda k souboji s tamní rezervou. Jak jsme očekávali, proti nám nastoupil mladý tým s věkovým průměrem 22 let. Náš realizák sestavil výběr s věkovým průměrem 23 let. Vzhledem k těmto souvislostem se dal očekávat zajímavý duel s velkým nasazením v odpovídajícím tempu a já osobně očekával i špetku kombinačních momentů, kterým měl nahrávat i fotbalový stánek v Náchodě-Bělovsi.

Realita byla následující:

6 minuta utkání a první moment zápasu, který jsem si musel poznamenat, a to vhozený aut domácích jako “brambora“ – pomezním rozhodčím však ponecháno bez odezvy.
V 9 minutě přišel první čistě fotbalový moment, když Císa krásně přihrávkou pod sebe našel ve vápně Kínu, který mířil těsně vedle. Bohužel na nějakou dobu to byl fotbalový moment poslední, takže jsem si do poznámek zazanamenal 11 minutu, kdy hřiště začal zkrápět déšť, avšak hned ve 13 mě spolusedící na lavičce Jéža dal echo, že již přestává. Ve 14 minutě další zajímavý moment, bohužel né moc fotbalový, a to když téris při zpáteční cestě do obrany zakopl o ležícího hráče a dostal tím náchodské tribuny do varu, ještě že byla na tribuně paní Zemanová, která jim vysvětlila, že to bylo nechtěné.
Ve 20 minutě jsme se zase dočkali čistě fotbalového momentu, a to když Ety vysunul do úniku Matese, domácí obránce ho však do zakončení nepustil, což mates doprovodil slovy „Auu do …. vole.“ Hned ve 21 se Hofis (asi) v brance začal nudit a rozehrávkou našel kopačku útočícího hráče od kterého se míč odrazil k druhému útočníkovi, který se dostal do zakončení – Hofis ale vše napravuje a vyráží na roh. Ve 26 přichází nepříjemný centr do našeho vápna, který Jiřina na poslední chvíli odklízí do bezpečí. 29 minuta a Hrušis na hřišti ukazuje přítomným divákům, co vše se dá stíhat, tedy pracovat s balonem i komentovat dění na hřišti ( klobouk dolů). V probíhající 32 přichází další střela domácích na bránu z přímého kopu – Hofis bez problému. 33 a Smích na lavičce trochu začíná ztrácet nervy, avšak hráči to hned pochopili, protože za okamžik se dostáváme do vedení, kdy dlouhý balon od Hrušise do náchodského vápna brankář podbíhá a připravený Mates z úhlu trefuje zařízení 0:1!
35 minuta: Hned mohlo být vyrovnáno. Ostrý centr do našeho vápna domácí hráč ve skluzu netrefuje. 37 min a Císa se rozběhl rovně, běží, běží a najednou jsme ve 100% šanci – Mates přestřeluje.
38 min a je bohužel vyrovnáno. Centr ze standartní situace doletěl na placírku náchodského hráče, který z první nechytatelně k tyči zakončuje 1:1.
40 min a situace před vyrovnávací brankou se opakuje, tentokrát naštěstí míč proletěl celým naším vápnem do bezpečí. Ve 43 už chtěl zajet Ety skluzem do kabin, ale bylo tam zamčeno, takže se musel ještě vrátit pro klíče.
Ve 45 minutě rozhodčí ukončuje bojovný, tvrdý první poločas. Nutno podotknout, že se hrál ve slušném nasazení obou týmů, ale až na malé výjimky bez fotbalových momentů.

O poločase na hráče čekají pokyny v kabině. Mě čeká jiný náročný úkol a to sehnat si další papír a radši i náhradní tužku, abych mohl zaznamenat i dění ve druhé půli. Vše však ochotně vyřeší činovnice z Náchoda a věnuje mně další zápis o utkání.

Po patnáctiminutové pauze tedy může začít druhý poločas do kterého jdeme s jednou změnou, a to když Xaviho nahradil Jéža, kterému ještě před vstupem na hřiště dávám na vědomí, že mám nový papír na zápis a jeho případnou branku pečlivě zapíšu.
Ze začátku druhého poločasu se toho na hřišti moc neděje a pokračuje bojovné utkání, takže když nebudu počítat Cildovo zkušené počkání na to, až míč dojde za čáru, abychom měli roh, tak první náznak šance přichází od domácích v 56 minutě, kdy hlavičkují těsně nad branku. Hned v 57 však přichází z pravé strany už opravdová šance náchodských a to když nezachytíme náběh útočníka, který křižným zakončením těsně míjí naši svatyni. V této fázi zápasu předvádí domácí nejnebezpečnější úsek hry z jejich strany, a to hlavně díky nebezpečným centrům, které létejí do našeho vápna. Tuto pasáž ukončuje 70 minuta a první opravdu průniková přihrávka zápasu, kdy Maják vyslal do úniku Jiřinu, ten zatáhl míč do vápna, kde zvolil nahrávku (po shlédnutí hihglightů utkání za mě správné řešení) na nabíhajícího Matese, ale tu srazil domácí obránce mimo tři tyče.
74 a Cilda se snaží překvapit brankáře ze 40 metrů – nepřekvapil. V 75 minutě se střídající Paťas dostal ve vápně ke střele, ale vysoko přestřeluje. Běží 78 min a Hrušis vyslal z uctyhodné vzdálenosti projektil, který měl parametry střely – gólman však udržel střelu v náručí. V probíhající 86 se Jéža projel po trávníku, domácí hráč zasekl a centrem našel kopačku útočníka ve vápně – Hofis u tyče připraven. 88 minuta a mohli jsme naložit všechny body do autobusu, a to když Hrušis centrem z poloviny hřiště nachází ve vápně Jiřinu, ten hlavou prodlužuje, avšak náchodský brankář v kritický chvíli svůj tým podržel. A tímto momentem se ukončilo vše podstatné v základní hrací době. Oba týmy mají jistý bod a jde se soutěžit do penaltového rozstřelu o ten bonusový.
Z domácího výběru se nikdo bohužel nemýlí . Za nás ve třetí sérii neproměňuje Ety a tak bod navíc zůstává v Náchodě. 1:1 (5:3) po penaltách.

Závěrem napíšu, že jsme v Náchodě sledovali celý zápas důrazné utkání a moje očekávání špetka fotbalovosti se nedostavila, takže remíza z mého pohledu zasloužená. Na druhou stranu si myslím, že bod odtud ma svoji cenu a každého soupeře zde čeká nelítostný boj.

Příští Neděli hostíme v Třebeš aréně od 16:30 nováčkovský souboj s týmem ze Železnice, takže určitě doraž!

Člen realizačního týmu.