:
6
SK Solnice
vs.
Na poslední přátelský zápas, jako generálka na první mistrák proti Xaverovu, jsme zajížděli do Černíkovic na utkání proti Solnici. Bohužel nám chybí pár klíčových hráčů, ale doplněním stále se zlepšujicích hráčů 2010 jsme složili silnou sestavu.
Solnice měla vždy šikovné fotbalisty a hráli hezký  fotbal. Především hodně silný tým jejich ročníku 2009, se kterým jsme se potkávali už od mala ať už na halových turnajích nebo v kraji. Většina jejich hráčů už hraje za FC Hradec Králové, ale pořád v týmu mají dobré hráče.
Začátek zápasu se nám vůbec nepovedl. První šanci zápasu jsme sice měli my, ale hned po této akci se to na nás začal valit jeden útok za druhým. Moc jsme neudrželi balon, zbavovali jsme se balonu zbytečnými nákopy od obránců, které k ničemu nevedly. Chyběla větší nabídka od útočníků a hlavně od středních defenzivních záložníků na rozehrávku od stoperů. Byli jsme daleko od hráčů a chyběl pohyb, bojovnost, obsazení hráčů a větší důraz ve vápně při standartkách. Náš špatný poločasový výkon byl potrestán hrozivým skórem 6:1, kdy jsme jediný gól dali po obrovské chybě domácího gólmana. Poločas tedy 6:1.
Do druhého poločasu jsme udělali hodně střídaní a změn postů a začalo to fungovat. Především jsme začali hodně tlačit na rozehrávku soupeře a začali víc běhat. Solnice nevědela co dělat proti našemu tlaku a nezmohli se na nic jiného než dlouhé nakopávané balóny,které jsme sbírali. I po spoustu neproměnených šancích jsme se ale nevzdali a za poločas stihli dát 5 gólů a z 6:1 vyrovnat na 6:6.
Potom co nám rozhodčí pískl penaltu, ze které jsme dali na 6:6, tak hned potom rozhodčí odpískal penaltu i na druhé straně, ale Naty Holeček jí skvěle chytil! A za malou chvíli šel Max Svoboda sám na bránu a na noze měl gól na 7:6, ale bohužel smolně trefil tyč! Zápas tedy skončil 6:6 po našem skvělém obratu, nutno podotknout že už je to v přípravě náš třetí obrat, kdy jsme prohrávali např. proti Slavii nebo proti Novému HK a oba zápasy jsme dokázali otočit z hodně nepříznivého skóre. V druhém poločase skvělý výkon, se kterým bysme se určitě chtěli prezentovat na jaře.