Ženy "A" - Divize C ženy

SKP Slovan Moravská Třebová 0:2 (0:1) Sokol Třebeš
15.9.2019 14:00

K dalšímu mistrovskému utkání Divize žen jsme zajížděli do Moravské Třebové.
Domácí hráčky na nás od začátku utkání vlétly a prvních pět minut utkání nás nepustily vůbec do útoku. Poté se hra začala pomalu vyrovnávat. Do první šance se dostal domácí tým v 10.minutě, ale střela letěla těsně vedle naší brány. V 13.minutě se šikovně uvolnila Anet Rydrychová a centrem našla Milu Treťjakovou, která hlavou pouze vystrašila gólmanku domácích. V 22.minutě hrozil samostatný únik Třebové a tak Pája Vodová zatáhla záchrannou brzdu i za cenu žluté karty. V 27.minutě si Mila Treťjaková naběhla na odražený míč a tvrdá střela letí vysoko nad bránu. V 31.minutě se k míči po standardce dostala Bajda Vanišová a krásnou střelou, slabší pravou nohou ohrozila domácí bránu. V 34.minutě zahrávají domácí roh a jejich hráčka v ložence z malého vápna přestřelila naši bránu. V 36.minutě kope trestňák Léňa Pozdníková a do mlýnice se neohroženě vrhá Míša Konrádyová a hlavou nás posílá do vedení 0:1. Poté musela být Míša ošetřena, protože si z tohoto střetu odnesla krvavý šrám na hlavě, naštěstí bez následků. Hned po rozehrání se domácí dostávají do šance, ale Káťa Vávrová skvělým zákrokem zachraňuje. Chvilku na to kopou domácí trestňák a Káťa Vávrová opět čaruje. Na závěr poločasu naše nádherná akce, kdy si Bajda Vanišová narazila s Maki Boškovou a její střela letěla těsně nad.
Prvních deset minut druhého poločasu to byla spíše okopávaná, ale postupně jsme začali získávat převahu. V 56.minutě kope trestňáček Léňa Pozdníková, ale trefuje boční síť. V 62.minutě mohla jít domácí hráčka do samostatného úniku, ale míč si předkopla a poté to kopla úplně vedle. O tři minutky později opět samostatný únik domácí hráčky, ale Katka Vávrová rychlým výběhem míč sebrala. Tím si soupeřky vybraly svou pětiminutovku a poté už to byl náš zápas. V 67' Bajda Vanišová střela do náruče domácí gólmanky. V 70.minutě faul ve vápně na Bajdu Vanišovou. Penalty se sama ujala a bezpečně ji proměnila a vedeme 0:2. V 77.minutě se hezky uvolnila Maki Bošková, ale její střela letí vedle levé tyče. O chvilku později pálí Léňa Pozdníková, gólmanka chytá. V 83.minutě střílí z trestňáku Bajda Vanišová. Brankářka domácích s obtížemi vyráží před sebe a napodruhé míč chytá. Zápas skončil zaslouženě 0:2.

Hodnocení trenérů:
Čekal nás těžký zápas za horkého počasí, kdy síly rychle ubývaly. Všechny holky odvedly nadstandardní výkon, který nás dovedl ke třem bodům.
A tím bych chtěl pozvat všechny na domácí utkání v sobotu 21.9.2019 proti týmu Chocně od 14:30. A zároveň na Třebešské posvícení. Napsal trenér Palo Mizerik