Starší dorost "A" - Česká divize U19

MFK Trutnov 4:2 (1:2) Sokol Třebeš
18.5.2019 14:45

SD - Ve 26. kole jsme zajížděli do Trutnova. Soupeř měl jen o 3 body více než my. Mohli jsme se na něho dotáhnout. Jenže utkání se nám moc nepovedlo. Domácí ovládli hru a náš tým se nemohl dostat do hry. Když už jsme se dostali do velké šanci, kdy mohl Lukáš Neradílek postupovat z vlastní půlky sám na domácího brankáře, tak ho nepochopitelně zastavil praporek pomezní rozhodčí. Všichni na stadionu se divili, co je to za pravidlo. I po špatné hře, které chyběl pohyb, se nám po chybě domácího stopera podařilo vstřelit branku. Lukáš Neradílek šel sám na domácího brankáře, udělal mu kličku a dostal nás do vedení. Tak skončil i poločas. Po nástupu do druhého poločasu se do našeho pokutového území dostal domácí útočník, šikovně upadl a rozhodčí kompenzoval situaci z první půle a odpískal penaltu. Tomáš Zaal vystihl směr, ale na míč nedosáhl. Pak přišla chvíle Matěje Beny, kdy nádhernou střelou z 25 metrů vymetl šibenici domácí branky. Opět jsme vedli. Jenže potom jsme dostali dvě hodně laciné branky. Za stavu 3:2 pro domácí jsme se snažili alespoň vyrovnat. Ale v 79. minutě rozhodl domácí hráč Lukáš Volman.
V utkání nám chyběl pohyb, nabídka a větší zaujetí. Záchrana se nám vzdálila, ale ještě se hraje o 12 bodů. V naší základní sestavě hraje 6 hráčů, kteří maturují a ještě je čekají příjímačky. Asi to pro ně není jednoduché, musíme je podpořit. Soupeř měl jen 2 takové hráče. Nechceme se spoléhat na administrativní záchranu a ještě se pokusíme to nějak zvládnout.