Muži "A" - VOTROK KP

Sokol Třebeš 2:1 (1:1) RMSK Cidlina Nový Bydžov
10.6.2018 17:00

V neděli jsme přivítali na svém stadionu věčného rivala Bydžov. Už v pátek jsme nacvičovali spartakiádu ve formě hromadného focení. Největší účast měl B tým(smích) už nevím jak hráče donutit něco udělat pro Třebeš. Největším iniciátorem A týmu , byl Fary, který zorganizoval Třebešskou kytici, ale někteří hráči nepochopili pokyny- škoda. Malé soustředění obou týmu se konalo u Čmeldy, který stmeloval partu
celý pátek. Jedinci to vzali tak zodpovědně, že si u toho natáhli i svaly (Réda). V sobotu nám konečně udělali radost dorostenci. Po dobrém výkonu zvítězili a bez problému a vyprovodili Svitavy třemi góly. A i proto se nám jelo odpoledne z lepší náladou do Prahy na loučení Tomáše Rosického. Krásný zážitek do konce života. Škoda, že s námi nemohl jet Martin Štajer, který by přehodnotil svoje fandění Slávii a udělal přestup do velkoklubu Sparta Praha.
A k zápasu - Zápas jsme začali zakřiknutě a už v 10. minutě Michal vyhlavičkovával z brankové čáry. Ale postupem času jsme si vytvořili i šance. V 16.minutě se Ondra Kunc nebojácně vrhl do samostatné akce, obešel dva obránce a zakončoval, ale bez úspěchu. Do další šance se řítil Sobotka, ale těsně minul branku, po krásném uvolnění ze strany. První branka padla po tresňáku, který zahrával Michal a dostal nás do vedení 1:0. Hosté měli po obdržené brance více ze hry, náš tým se zatáhl před vápno a bránil. Jasný nesmysl. Vyklidili jsme hřiště a nechali soupeře hrát. První varování přišlo ve 24. minutě, ale střela šla vedle. Ve 31. a 33. minutě nás podržel Vocl , který předvedl dva super zákroky a udržel čisté konto. Ale ve 35.minutě , byl už Karlos krátký a Bydžov vyrovnal na 1:1 Dokonce poločasu , pak byl lepším týmem.
Do druhé půlky jsme nastupovali s tím že budeme dostupovat hráče a budeme více aktivní , aby nás hosté nemohli napadat ve třech. A to se taky stalo. Začali jsme se tlačit do koncovky, ale chyběla nám přesná finální nahrávka. Ale skoro celý druhý poločas jsme byli hodně aktivní. V 56.minutě se dostal do samostatného uniku Sobotka, ale trefil gólmana. Do další šance se dostal Ukrajinský Ital, ale jeho dělovka skončila nad brankou. V obranné fázi jsme, byli lepší než v prvním poločase. Dobře se zapojil i Kudrna, který dobře doplňoval obranný blok a dokázal i pod tlakem rozehrávat akce. Další dorostenec Zaal Luděk, byl hodně aktivní a dokázal hodně potrápit hostující obranu. Jeho hra za dorost a za A tým je hodně odlišná a to je velká škoda. Je to kvalitní útočník a je potřeba hrát na sto procent. Rozhodující moment přišel v 68.minutě , kdy všem utekl Sobi a ideálně nahrál Černochovi, který zajistil naše vítězství 2:1. Pak jsme do konce zápasu jsme hosty udrželi na uzdě a dovedli zápas do vítězství.
Dorostenci - Kunc, Kudrna a Zaal Luděk jsou kvalitní hráči a je potřeba s nimi dál pracovat.